MW-38-03-G-D-224-074-ES-P
Part Number:
MW-38-03-G-D-224-074-ES-P
Description:
CONN HDR 76POS 0.039 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.298" (7.569mm)
Length - Post (Mating) :
0.074" (1.880mm)
Length - Stack Height :
0.224" (5.690mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)