MW-42-03-G-D-235-075-P
Part Number:
MW-42-03-G-D-235-075-P
Description:
CONN HDR 84POS 0.039 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.310" (7.874mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.235" (5.969mm)
Number of Positions :
84
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)