MW-10-03-G-D-156-153-P-TR
Part Number:
MW-10-03-G-D-156-153-P-TR
Description:
CONN HDR 20POS 0.039 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.309" (7.849mm)
Length - Post (Mating) :
0.153" (3.886mm)
Length - Stack Height :
0.156" (3.962mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)