MW-45-03-H-D-200-075-ES
Part Number:
MW-45-03-H-D-200-075-ES
Description:
CONN HDR 90POS 0.039 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.275" (6.985mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Number of Positions :
90
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)