MW-10-03-G-D-164-146-P-TR
Part Number:
MW-10-03-G-D-164-146-P-TR
Description:
CONN HDR 20POS 0.039 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.310" (7.874mm)
Length - Post (Mating) :
0.146" (3.708mm)
Length - Stack Height :
0.164" (4.166mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)