MW-10-03-G-D-186-079-P-TR
Part Number:
MW-10-03-G-D-186-079-P-TR
Description:
CONN HDR 20POS 0.039 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.265" (6.731mm)
Length - Post (Mating) :
0.079" (2.007mm)
Length - Stack Height :
0.186" (4.724mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)