MW-10-03-G-D-193-065-P-TR
Part Number:
MW-10-03-G-D-193-065-P-TR
Description:
CONN HDR 20POS 0.039 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.258" (6.553mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.193" (4.902mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)