MW-50-03-G-D-147-072
Part Number:
MW-50-03-G-D-147-072
Description:
CONN HDR 100POS 0.039 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.219" (5.563mm)
Length - Post (Mating) :
0.072" (1.829mm)
Length - Stack Height :
0.147" (3.734mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)