HW-35-17-F-D-200-055
Part Number:
HW-35-17-F-D-200-055
Description:
CONN HDR 70POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating) :
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.055" (1.400mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)