HW-35-17-F-D-320-SM
Part Number:
HW-35-17-F-D-320-SM
Description:
CONN HDR 70POS 0.1 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.415" (10.541mm)
Length - Post (Mating) :
0.095" (2.413mm)
Length - Stack Height :
0.320" (8.128mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)