MW-50-03-G-D-173-098
Part Number:
MW-50-03-G-D-173-098
Description:
CONN HDR 100POS 0.039 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.271" (6.883mm)
Length - Post (Mating) :
0.098" (2.489mm)
Length - Stack Height :
0.173" (4.394mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)