MW-50-03-L-D-140-075-ES
Part Number:
MW-50-03-L-D-140-075-ES
Description:
CONN HDR 100POS 0.039 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.215" (5.461mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.140" (3.556mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)