MW-50-03-L-D-163-065-P
Part Number:
MW-50-03-L-D-163-065-P
Description:
CONN HDR 100POS 0.039 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.228" (5.791mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.163" (4.140mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)