MW-20-03-G-D-157-089-P-TR
Part Number:
MW-20-03-G-D-157-089-P-TR
Description:
CONN HDR 40POS 0.039 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.246" (6.248mm)
Length - Post (Mating) :
0.089" (2.261mm)
Length - Stack Height :
0.157" (3.988mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)