MW-20-03-G-D-171-070-A-P-TR
Part Number:
MW-20-03-G-D-171-070-A-P-TR
Description:
CONN HDR 40POS 0.039 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.241" (6.121mm)
Length - Post (Mating) :
0.070" (1.778mm)
Length - Stack Height :
0.171" (4.343mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)