MW-20-03-G-D-197-065-P-TR
Part Number:
MW-20-03-G-D-197-065-P-TR
Description:
CONN HDR 40POS 0.039 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.262" (6.655mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.197" (5.004mm)
Number of Positions :
40
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)