ZW-34-15-T-D-300-145
Part Number:
ZW-34-15-T-D-300-145
Description:
CONN BRD STACK .100" 68POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
0.145" (3.683mm)
Number of Positions :
68
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)