FW-28-03-L-D-225-065-A-P-TR
Part Number:
FW-28-03-L-D-225-065-A-P-TR
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.290" (7.366mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.225" (5.715mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)