DW-15-09-F-T-500
Part Number:
DW-15-09-F-T-500
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
45
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)