TW-31-03-F-S-235-165
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-31-03-F-S-235-165
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height :
0.235" (5.969mm)
Length - Tail :
0.165" (4.191mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
31
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)