ZW-16-19-L-D-862-093
Part Number:
ZW-16-19-L-D-862-093
Description:
CONN BRD STACK .100" 32POS
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.375" (9.525mm)
Length - Stack Height :
0.862" (21.895mm)
Length - Tail :
0.093" (2.362mm)
Number of Positions :
32
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)