FW-13-05-L-D-275-167-A-P
Part Number:
FW-13-05-L-D-275-167-A-P
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.442" (11.227mm)
Length - Post (Mating) :
0.167" (4.242mm)
Length - Stack Height :
0.275" (6.985mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)