FW-10-05-L-D-541-075-ES-A-P
Part Number:
FW-10-05-L-D-541-075-ES-A-P
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.616" (15.646mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.541" (13.741mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)