FW-10-05-G-D-513-065-ES
Part Number:
FW-10-05-G-D-513-065-ES
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.578" (14.681mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.513" (13.030mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)