TW-10-06-G-D-387-SM-LC
Part Number:
TW-10-06-G-D-387-SM-LC
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.605" (15.367mm)
Length - Post (Mating) :
0.218" (5.537mm)
Length - Stack Height :
0.387" (9.830mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)