FW-15-03-L-D-233-095-A
Part Number:
FW-15-03-L-D-233-095-A
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.328" (8.331mm)
Length - Post (Mating) :
0.095" (2.413mm)
Length - Stack Height :
0.233" (5.918mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)