FW-15-03-LM-D-236-150-A
Part Number:
FW-15-03-LM-D-236-150-A
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.386" (9.804mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.236" (5.994mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)