ZW-25-13-T-D-375-695
Part Number:
ZW-25-13-T-D-375-695
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.375" (9.525mm)
Length - Tail :
0.695" (17.653mm)
Number of Positions :
50
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)