FW-15-05-L-D-445-196-P-TR
Part Number:
FW-15-05-L-D-445-196-P-TR
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.641" (16.281mm)
Length - Post (Mating) :
0.196" (4.978mm)
Length - Stack Height :
0.445" (11.303mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)