DW-17-14-F-Q-1096
Part Number:
DW-17-14-F-Q-1096
Description:
CONN HDR 34POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.224" (5.690mm)
Length - Stack Height :
1.096" (27.838mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
34
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)