TW-10-04-L-D-200-SM-A-P-TR
Part Number:
TW-10-04-L-D-200-SM-A-P-TR
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.487" (12.370mm)
Length - Post (Mating) :
0.287" (7.300mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)