FW-15-04-G-D-573-137
Part Number:
FW-15-04-G-D-573-137
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.800" (20.320mm)
Length - Post (Mating) :
0.137" (3.480mm)
Length - Stack Height :
0.573" (14.554mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)