FW-15-04-G-D-418-138
Part Number:
FW-15-04-G-D-418-138
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.646" (16.408mm)
Length - Post (Mating) :
0.138" (3.505mm)
Length - Stack Height :
0.418" (10.617mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)