FW-13-05-L-D-443-120-A
Part Number:
FW-13-05-L-D-443-120-A
Description:
CONN HDR 26POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.563" (14.300mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.443" (11.252mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)