FW-13-05-L-D-266-170-A
Part Number:
FW-13-05-L-D-266-170-A
Description:
CONN HDR 26POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.436" (11.074mm)
Length - Post (Mating) :
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height :
0.266" (6.750mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)