FW-09-05-G-D-582-065-EP-A
Part Number:
FW-09-05-G-D-582-065-EP-A
Description:
CONN HDR 18POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.647" (16.434mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.582" (14.783mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)