TW-06-03-F-6-245-100
Part Number:
TW-06-03-F-6-245-100
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height :
0.245" (6.223mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
36
Number of Rows :
6
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)