FW-21-04-F-D-225-089
Part Number:
FW-21-04-F-D-225-089
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.404" (10.262mm)
Length - Post (Mating) :
0.089" (2.261mm)
Length - Stack Height :
0.225" (5.715mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)