FW-10-05-L-D-601-065-ES-A
Part Number:
FW-10-05-L-D-601-065-ES-A
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.666" (16.916mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.601" (15.265mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)