FW-17-05-F-D-524-119-A
Part Number:
FW-17-05-F-D-524-119-A
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.643" (16.332mm)
Length - Post (Mating) :
0.119" (3.023mm)
Length - Stack Height :
0.524" (13.310mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)