FW-25-03-G-D-249-090-TR
Part Number:
FW-25-03-G-D-249-090-TR
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.339" (8.611mm)
Length - Post (Mating) :
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height :
0.249" (6.325mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)