FW-13-03-G-D-098-160
Part Number:
FW-13-03-G-D-098-160
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.258" (6.553mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.098" (2.489mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)