TW-12-07-F-D-190-SM-A
Part Number:
TW-12-07-F-D-190-SM-A
Length - Overall Pin :
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating) :
0.561" (14.250mm)
Length - Stack Height :
0.190" (4.826mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)