HDWM-18-59-G-S-550-SM
Part Number:
HDWM-18-59-G-S-550-SM
Description:
.050" X .100" FLEX STACK, HIGH-T
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.015" (25.781mm)
Length - Post (Mating) :
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height :
0.550" (13.970mm)
Number of Positions :
18
Number of Rows :
1
Pitch :
0.050" (1.27mm)