HW-20-11-F-D-435-394
Part Number:
HW-20-11-F-D-435-394
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.101" (2.565mm)
Length - Stack Height :
0.435" (11.049mm)
Length - Tail :
0.394" (10.008mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)