FW-16-05-F-D-411-157-A
Part Number:
FW-16-05-F-D-411-157-A
Description:
CONN HDR 32POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.568" (14.427mm)
Length - Post (Mating) :
0.157" (3.988mm)
Length - Stack Height :
0.411" (10.439mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)