JW-18-04-T-S-1150-140
Part Number:
JW-18-04-T-S-1150-140
Length - Overall Pin :
1.380" (35.052mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
1.150" (29.210mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.156" (3.96mm)