FW-14-02-G-D-343-243
Part Number:
FW-14-02-G-D-343-243
Description:
CONN HDR 28POS 0.05 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.661" (16.789mm)
Length - Post (Mating) :
0.243" (6.172mm)
Length - Stack Height :
0.343" (8.712mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)