FW-15-03-L-D-294-100-P-TR
Part Number:
FW-15-03-L-D-294-100-P-TR
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.394" (10.008mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.294" (7.468mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)