FW-15-03-L-D-246-154-P-TR
Part Number:
FW-15-03-L-D-246-154-P-TR
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.400" (10.160mm)
Length - Post (Mating) :
0.154" (3.912mm)
Length - Stack Height :
0.246" (6.248mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)